Stewards: Difference between revisions
WikiSteward (talk | contribs) No edit summary |
WikiSteward (talk | contribs) No edit summary |
||
| (8 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
| Line 1: | Line 1: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
!''' | !'''Role''' | ||
!'''Steward''' | !'''Steward''' | ||
!'''On Slack''' | !'''On Slack''' | ||
!Discipline | |||
|- | |- | ||
|[[User:3DPrintingSteward|3D Printing Steward]] | |[[User:3DPrintingSteward|3D Printing Steward]] | ||
|Jared | |Jared W | ||
|'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D06QZGKN2AX @the Jared]''' | |'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D06QZGKN2AX @the Jared]''' | ||
|[[3DPrinting:Main|3D Printing]] | |||
|- | |- | ||
|[[User:AudioVisualSteward|Audio/Visual Steward]] | |[[User:AudioVisualSteward|Audio/Visual Steward]] | ||
|Whiz | |Whiz B | ||
|'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09D3AJSD3M @Whiz]''' | |'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09D3AJSD3M @Whiz]''' | ||
|[[AudioVisual:Main|Audio/Visual]] | |||
|- | |- | ||
|[[User:CeramicsSteward|Ceramics Steward]] | |[[User:CeramicsSteward|Ceramics Steward]] | ||
|Mel | |Mel M-G | ||
|'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09D2017U7M @Mel | |'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09D2017U7M @Mel M-G]''' | ||
|[[Ceramics:Main|Ceramics]] | |||
|- | |- | ||
|[[User:ElectronicsSteward|Electronics Steward]] | |[[User:ElectronicsSteward|Electronics Steward]] | ||
|Kevin | |Kevin V | ||
|[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D06KDMXAZDM '''@kevin'''] | |[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D06KDMXAZDM '''@kevin'''] | ||
|[[Electronics:Main|Electronics]] | |||
|- | |||
|[[User:ElectronicsCoSteward|Electronics Co-Steward]] | |||
|Jim T | |||
|'''[https://creatorspaceteam.slack.com/team/U06H4CPSL8K @blinkenjim]''' | |||
|[[Electronics:Main|Electronics]] | |||
|- | |- | ||
|[[User:ForgeSteward|Forge Steward]] | |[[User:ForgeSteward|Forge Steward]] | ||
|Lillian | |Lillian S | ||
|'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09CTLS64VD @Lillkan | |'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09CTLS64VD @Lillkan S]''' | ||
|[[Forge:Main|Forge]] | |||
|- | |- | ||
|[[User:LaserCoSteward|Laser Co-Steward]] | |[[User:LaserCoSteward|Laser Co-Steward]] | ||
|Austin | |Austin T | ||
|[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09DMNH590R '''@Austin | |[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09DMNH590R '''@Austin T'''] | ||
|[[Laser:Main|Laser]] | |||
|- | |- | ||
|[[User:LaserSteward|Laser Steward]] | |[[User:LaserSteward|Laser Steward]] | ||
|Valorie | |Valorie A | ||
|'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D06HBGH224U @Valorie | |'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D06HBGH224U @Valorie A]''' | ||
|[[Laser:Main|Laser]] | |||
|- | |- | ||
|[[User:MachineShopSteward|Machine Shop Steward]] | |[[User:MachineShopSteward|Machine Shop Steward]] | ||
|Dan | |Dan S | ||
|[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09DC5Y0S76 '''@steampunkdan'''] | |[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09DC5Y0S76 '''@steampunkdan'''] | ||
|[[MachineShop:Main|Machine Shop]] | |||
|- | |- | ||
|[[User:MetalArtsSteward|Metal Arts Steward]] | |[[User:MetalArtsSteward|Metal Arts Steward]] | ||
|Lindsay | |Lindsay M | ||
|'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09E169D21E @linds.m]''' | |'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09E169D21E @linds.m]''' | ||
|[[MetalArts:Main|Metal Arts]] | |||
|- | |- | ||
|[[User:SewingSteward|Sewing Steward]] | |[[User:SewingSteward|Sewing Steward]] | ||
|Nanci | |Nanci O | ||
|[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D087MQ21CQZ '''@Nanci with | |[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D087MQ21CQZ '''@Nanci with T and C'''] | ||
|[[Sewing:Main|Sewing]] | |||
|- | |- | ||
|[[User:SocialMediaChair|Social Media Chair]] | |[[User:SocialMediaChair|Social Media Chair]] | ||
|Karysa | |Karysa L | ||
|'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09EZQP8ALQ @Karysa]''' | |'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09EZQP8ALQ @Karysa]''' | ||
|[[SocialMedia:Main|Social Media]] | |||
|- | |- | ||
|[[User:VinylArtCoSteward|Vinyl Art Co-Steward]] | |[[User:VinylArtCoSteward|Vinyl Art Co-Steward]] | ||
|Sabrina | |Sabrina B | ||
|'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09D7QU2ZM0 @Sabrina]''' | |'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09D7QU2ZM0 @Sabrina]''' | ||
|[[VinylArt:Main|Vinyl Art]] | |||
|- | |- | ||
|[[User:VinylArtSteward|Vinyl Art Steward]] | |[[User:VinylArtSteward|Vinyl Art Steward]] | ||
|Michelle | |Michelle C | ||
|'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09DAQ0C6KW @Michelle | |'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D09DAQ0C6KW @Michelle C]''' | ||
|[[VinylArt:Main|Vinyl Art]] | |||
|- | |- | ||
|[[User: | |[[User:WikiSteward|Wiki Steward]] | ||
|Jim | |Jim T | ||
|@blinkenjim | |'''[https://creatorspaceteam.slack.com/team/U06H4CPSL8K @blinkenjim]''' | ||
|[[CreatorSpace|The Wiki]] | |||
|- | |- | ||
|[[User:WeldingSteward|Welding Steward]] | |[[User:WeldingSteward|Welding Steward]] | ||
|Wyatt | |Wyatt S | ||
|'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D0812QA1M32 @Wyatt | |'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D0812QA1M32 @Wyatt S]''' | ||
|[[Welding:Main|Welding]] | |||
|- | |- | ||
|[[User:WoodshopSteward|Woodshop Steward]] | |[[User:WoodshopSteward|Woodshop Steward]] | ||
|Ryan | |Ryan O | ||
|'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D080XEHL7G8 @Ryan | |'''[https://creatorspaceteam.slack.com/archives/D080XEHL7G8 @Ryan O]''' | ||
|[[Woodshop:Main|Woodshop]] | |||
|} | |} | ||